T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kastamonu Müftülüğü

11.01.2020

HAC ORGANİZASYONUNUN TEMEL İLKELERİ

      Bu kutlu hac yolculuğunu nasip eden Yüce Allah’a hamd, hac ibadetini bütün yönleriyle bizlere öğreten Peygamber Efendimize (s.a.s) salâtü selam olsun.

     Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’nin manevi atmosferini doya doya teneffüs edebilme, haccınızı usulüne uygun olarak eda ettiğinizde Peygamber Efendimizin (s.a.s.) müjdelediği günahlardan arınabilme ve cennete kavuşabilme imkân ve fırsatını elde etmiş bulunmaktasınız.

        Sizler bunun sevinç ve mutluluğunu doya doya yaşarken, Diyanet İşleri Başkanlığı mensupları olarak bizler de siz değerli hac yolcularımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. Uzun yılların tecrübesi ve kaliteli hizmet anlayışımız ile huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir şekilde haccınızı eda edebilmeniz için hizmete hazırız.

        Kutsal topraklara yapacağınız bu yolculuk ile hayatınızın özlem ve hasreti olan hac ibadetinizi usulüne uygun, kolay ve rahat bir şekilde yapmanıza yardımcı olmayı, kalbinizi yeniden imar etmeyi, manevi dünyamızda yeni ufuklar açmayı amaçlıyoruz.

        Elinizdeki bu broşürde 2020 hac organizasyonumuzla alakalı ayrıntılı bilgileri ve hizmet çeşitlerimizi bulacaksınız.

       Cenâb-ı Hak’tan ibadetlerinizi kolaylaştırmasını ve kabul buyurmasını, sizleri eksiksiz, kusursuz ve makbul bir hac ile sağ salim ailelerinize kavuşturmasını ve bu kutlu seyahatinizin hayatınızda dönüm noktası ve yeni bir milat olmasını niyaz ederiz. Misafiri Rahman’ın kardeşlerimiz!..

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü

 

Ekte Bulunan Hac Programı KITAPCIK-5 2020 kitapcıkta  2020 hac organizasyonumuzla alakalı ayrıntılı bilgileri ve hizmet çeşitlerimizi bulacaksınız.