T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kastamonu Müftülüğü

29.11.2015

Cevat ALTUN 02.03.2005-18.08.2006

Cevat ALTUN 1997-2003 1946 Havza-Ilıca Kasabasında doğdu. Bütün okulları devam ederek, İlkokulu pekiyi derece ile Ilıca Kasabasında (1956), aynı yerde hafızlığı iyi derece ile (1957-1958),

İmam-Hatip okulunu Çorumda bitirdi. İmam-Hatip olarak Havza’da ilk görevi aldı (1966).

Daha sonra İzmir Yüksek İslam Enstitüsünü iyi derece ile bitirdi (1976) ve vatani görevini yedek subay olarak yapmak üzere askere gitti (1977).

Askerlik dönüşü Müftü olarak Olur’da görev aldı (1979-1980).

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca Hollanda'ya din görevlisi olarak gönderildi (1981-1984).

Yurtdışından dönerek 1985 yılında İskilip Müftüsü oldu. Muş İl Müftüsü (22.05.1986-12.05.1990).

Kırıkkale İl Müftüsü (13.05.1990-06.07.1994). Ordu İl Müftüsü (16.12.1997-15.01.2003).

Çanakkale İl Müftüsü (16.01.2003-14.02.2005).

Kastamonu İl Müftüsü ( 02.03.2005-18.08.2006) emekli oldu. Evli olup, iyi derecede Arapça, orta derecede İngilizce biliyor.