T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kastamonu Müftülüğü

01.05.2016

Kadir ÇETİN 1992-1997

    1940 yılında Tokat'ta doğdu, ilkokulu köyünde, İmam-Hatip Okulu'nu Tokat'ta bitirdi. 1960 yılında yedek subay öğretmen olarak askerliğini yaptı. 1966'da ilahiyat Fakültesi'ni bitirdi.

    Tokat il Müftülüğü'nde şef olarak memuriyete başladı, aynı yerde müftü yardımcısı oldu. 10.12.1968 tarihinde Artvin, 27.03.1972 tari­hinde Erzincan, 17.06.1976'da Kahramanmaraş, 19.03.1979'da Bilecik, 23.11.1980'de Yozgat, 17.10.1985'de Diyarbakır, 25.09.1989'da Tokat ve 21.09.1992'de Kastamonu il müftülüğüne atandı. 1978 yılında İstanbul Haseki ihtisas Kursu'nu tamamladı.
   03.10.1997 tarihinde atandığı Antalya il müftülüğünden 18.02.2005 tarihinde emekli oldu.