T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kastamonu Müftülüğü

01.05.2016

Osman ŞAHİN 1989- 1992

    Osman ŞAHİN 2004-2011 1946 yılında Ordu ili Ünye ilçesi Selviler köyünde doğdu. Hafızlığını Ünye de bitirdi. İlkokulu dışardan bitirdi. 1969 yılında İstanbul imam-hatip okulundan, 1973 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünü bitirdi. 15.06.1969 tarihinde İmam-hatip olarak Eyüp müftülüğünde göreve başladı.

   11.12.1973 tarihinde Afyon il müftü yardımcılığı, 01.11.1975 tarihinde Ordu Mesudiye İlçe Müftülüğü, 07.02.1977 tarihinde Ordu Perşembe İlçe Müftülüğü, 17.03.1980 tarihinde Van Müftülüğüne, 25.10.1984 tarihinde Trabzon Müftülüğüne, 02.10.1989 tarihinde Kastamonu Müftülüğüne, 31.07.1992 tarihinde Bolu Müftülüğüne, 07.12.1999 tarihinde Giresun Müftülüğüne, 05.04.2004 tarihinde Samsun  İl Müftülüğüne atandı. 2011 yılında Samsun İl Müftülüğünden emekliye ayrıldı.