T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kastamonu Müftülüğü

01.05.2016

Mehmet ÖZLEN 1985- 1989

   25/03/1945 Yılında Denizli İli Tavas İlçesinde doğdu.İlk,orta ve lise tahsilini Denizli’de yapmıştır.1968 yılında başladığı  Ankara İlahiyat Fakültesinden Haziran 1972 yılında mezun olduktan sonra Vaizlik ve Müftülük imtihanını kazanarak 31/07/1972 Yılında  Kars İli Çıldır İlçesinde Vaiz olarak göreve başladı.  

  1973 - 1974 Yıllarında Çıldır İlçe Müftülüğü görevinde bulundu.1974 yılında Antalya İli Elmalı İlçe Müftülüğüne naklen tayin edildi. 18 Eylül 1978 – 18 Eylül 1980 tarihleri arasında İstanbul Haseki Eğitim Merkezinde ihtisas kursunu bitirdi. 

   1980 yılında Müftü Yardımcısı kadrosuyla Sivas Müftülüğüne (tedviren) atandı.1982 yılında aynı yer İl Müftülüğüne atandı. 1985 yılında Kastamonu, 1989 yılında Diyarbakır, 1994 yılında Kırklareli Müftülüğü görevinde bulundu. 

  23/12/2002 tarihinde İlimiz Müftülüğünde görevine başladı. Karaman İl Müftülüğünden 11.11.2008 tarihli kararnameyle Niğde İl Müftülüğüne atandı. Mart 2009 tarihinde emekli oldu hocamıza yeni hayatında başarılar dileriz.Evli ve 4 çocuk babasıdır.